2007-03-17 00:00 maciej

Lech Poznań - Korona Kielce 3:0

W meczu 18. kolejki Orange Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Koronę Kielce 3:0. Bramki dla Kolejorza zdobyli Jakub Wilk, Piotr Reiss oraz Przemysław Pitry.

To był wyjątkowy mecz dla piłkarzy Lecha Poznań, bowiem spotkanie z Koroną Kielce było jednym z punktów obchodów 85-lecia klubu. Dlatego w tym spotkaniu piłkarze i sędziowie wystąpili w strojach z lat 20-tych. Jubileusz został odpowiednio uczczony przez piłkarzy Kolejorza, bowiem podopieczni Franciszka Smudy w efektownym stylu pokonali zespół Korony.

Od początku spotkania lechici byli bardzo aktywni, częściej niż rywale gościli pod polem karnym przeciwnika i stwarzali sobie zdecydowanie groźniejsze sytuacje. Imponował Piotr Reiss, który po słabszym spotkaniu pucharowym dziś był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku. To właśnie on w 24 minucie spotkania kapitalnie wyskoczył zza pleców obrońców wpadł w pole karne, wyciągnął z bramki Macieja Mielcarza i spokojnie odegrał piłkę na lewą stronę do Jakuba Wilka, który miał już przed sobą pustą bramkę i wyprowadził Kolejorza na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy na chwilę inicjatywę przejęli goście, ale naprawdę groźnie pod bramką Lecha było tylko raz, gdy w 32 minucie piłka po strzale głową Macieja Kowalczyka trafiła w słupek.

Po zmianie stron wszystko potoczyło się po myśli lechitów, bo już w 50 minucie spotkania udało się podwyższyć na 2:0. Z dystansu uderzył Marcin Kikut, ale zanim piłka doleciała do Mielcarza przejął ją Reiss i strzałem w długi róg zdobył swoją 94 bramkę w pierwszej lidze. To spowodowało, że Korona musiała zaatakować odważniej i trochę się odkryć, co oczywiście spowodowało, że lechici mieli kolejne okazje do zdobycia bramek po kontrach. W końcu udało się poznaniakom zdobyć i trzecią bramkę. W 77 minucie wprowadzony w drugiej połowie Przemysław Pitry wymanewrował przed polem karnym obrońców, przymierzył z 16 metrów i precyzyjnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Bramki: 24.Wilk, 50.Reiss, 77.Pitry (Lech)

Sędziował: Tomasz Mikulski (Lublin)

Żółte kartki: Kucharski, Kotorowski, Zając (Lech) - Szyndrowski, Bednarek, Hermes (Korona)

Widzów: 12.103

Lech: Kotorowski - Kikut, Bosacki, Tanevski, Kucharski - Zając (90.+2 Dobrew), Injać (67. Scherfchen), Murawski, Wilk - Zakrzewski (62. Pitry), Reiss

Korona: Mielcarz - Golański (17. Sasin), Szyndrowski, Hernani, Bednarek - Bonin, Hermes, Zganiacz, Sobolewski (58. Kaczmarek) - Robak, Kowalczyk (79. Bagnicki)

MINUTA PO MINUCIE:

1' Pierwszy gwizdek arbitra głównego w tym spotkaniu. Zaczynają Lechici 2'

Rzut wolny 25 m od bramki Mielcarza. Reiss strzela w mur, a dobitka Murawskiego z 17 metrów niecelna

5'

Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Oba zespoły mają problemy ze skonstruowaniem skutecznej akcji ofensywnej.

8'

Kapitalne zagranie Zakrzewskiego do Zająca, który popisał się 40 metrowym rajdem z lewej strony boiska. Strzał pomocnika Lecha minimalnie minął lewy słupek bramki Korony Kielce

10' Lech przejął inicjatywę. Kolejna świetna akcja z oskrzydlająca. Kikut dośrodkował w pole karne, a Piotra Reissa o ułamek sekundy wyprzedził świetnie ustawiony Szyndrowski 14'

Pierwsza od kilku minut groźniejsza akcja Korony, ale po rzucie rożnym dla gości to Lechici wyprowadzili groźną kontrę. Znów zabrakło "ostatniego " podania.

15' Kontrowersyjna decyzja sędziego Mikulskiego. Piotr Reiss minął obrońcę Korony z lewej strony pola karnego i wydaje się,że był faulowany. Arbiter główny nakazał grać dalej. 17' Pierwsza zmiana w ddrużynie Korony. Kontuzjowanego Golańskiego zmienia Paweł Sasin. 18' Pierwszy celny strzał gości. Marcin Robak uderzał z 17 metrów, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć Kotorowskiego 19' Lechici zdominowali grę w środku pola. Murawski i Injac mają imponującą wręcz ilość przechwytów. Zganiacz i Hermes zostali zupełnie wyłączeni z gry. 21' Kapitalna okazja dla Lecha Poznań, Reiss zagrywa do Zakrzewskiego, a ten z kilku metrów trafia w ... słupek. 24' Kapitalna kontra Lecha, Reiss wybiega zza pleców obrońców, zagrywa do Wilka, a ten z 5 metrów pokonuje Macieja Mielcarza. 28' Rzut rożny dla Lecha Poznań, ale pewnie na 5 metrze piłkę łapie Mielcarz 32' Bardzo groźnie pod bramką Kolejorza. Głową strzela Kowalczyk, ale piłka trafia w słupek. 40' Rzut rożny dla Korony. Dośrodkowanie Sobolewskiego, ale sędzia pokazje, że piłka przekroczyła linię końcową boiska i od własnej branki rozpocznie Kotorowski. 45' Koniec pierwszej części spotkania. 46' Korona Kielce rozpoczyna grę w II połowie meczu 49' Pierwsze minuty w drugiej odsłonie należą do gości 50' Gol! Zamieszanie przed polek karnym, po którym piłka trafia do Piotra Reissa, który wślizgiem z kilku metrów zdobywa drugą bramkę.Goście domagali się odgwizdania spaloengo, ale sędzia Mikulski pokazał na środek boiska. 2:0!!! 52'

KOlejne groźne akcje Lecha. Marcin Zająć dwukrotnie uderzał z ostrego kąta, ale bez powodzenia

54' Rzut wolny dla Korony z prawej strony boiska.Dośrodkowanie Sobolewskiego i faul na interweniującym Kotorowskim 55' Żółta kartka dla Szyndrowskiego za brzydki faul na Injaciu 57' Kolejny faul gości w środku boiska. Piłkarze Korony nie mogą się pozbierać po utracie drugiego gola, coraz częściej faulują piłkarzy Lecha 58' Zmiana w drużynie gości.Pawła Sobolewskiego zmienia Marcin Kaczmarek 60' Zakrzewski zmarnował szansę na kolejną kontrę. Zbyt długo zwlekał z podaniem do niepilnowanego Wilka i stracił piłkę. 61' Kolejna bardzo dobra akcja Lecha. Marcin Kikut dośrodkował z prawej strony, ale główka Zająca zbyt lekka. Mielcarz pewnie łapie piłkę. 62'

Zmiana w Kolejorzu. Za Zakrzewskiego do gry desygnowany został Przemysław Pitry

65'

Goście przejęli inicjatywę, ale ich ataki są jak na razie zbyt chaotyczne i kończą się na 16 metrze od bramki Kototrowskiego. Defensywa Lecha spisuje się bez zarzutu

67' Żółta kartka dla Bednarka za dyskusje z arbitrem 67' Druga zmiana w Lechu. Dobrze grającego w tym spotkaniu Injacia zmienia Maciej Scherfchen 67' Żółta kartka dla Kotorowskiego za przedłużanie gry. 73' Rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowuje Reiss, ale piłkę wybija jeden z obrońców. 77' Kapitalna akcja Przemysława Pitrego, który minąl trzech rywali i strzałem z 16 metrów pokonał Macieja Mielcarza 81' Kolejna okazja dla Lecha. Kucharski dośrodkowuje do Zająca, ten strzela z woleja, ale broni Mielcarz. 89' Rzut rożny dla Korony. Dośrodkowanie w pole karne ale piiłkę spokojnie piłkę wybija Kikut. 90' Żółtymi kartkami ukarani Hermes i Marcin Zając. 90' Ilijan Micanski zmienia Marcina Zająca 92' Reiss strzela z woleja z 16 metrów, ale piłka przelatuje nad bramką. 93' W meczu 18. kolejki Orange Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Koronę Kielce 3:0. Bramki dla Kolejorza zdobyli Jakub Wilk, Piotr Reiss oraz Przemysław Pitry.