2016-08-01 10:00 Mateusz Szymandera

Grali wypożyczeni lechici: Bramka Serafina

Pięciu piłkarzy wypożyczonych z Kolejorza zagrało w miniony weekend. Bramkę dla Drutex-Bytovii Bytów zdobył Jakub Serafin, a asystę w barwach Stromgodset zaliczył Muhamed Keita.

Po jednym meczu przerwy do składu Stromgodset wrócił Muhamed Keita. Norweski skrzydłowy już w 2. minucie asystował przy trafieniu Adjei-Boatenga. Drużyna 26-letniego piłkarza ostatecznie zremisowała 2:2, a wszystkie bramki padły w pierwszych trzydziestu minutach spotkania. Keita opuścił boisko w 91. minucie zmieniony przez Moena. Stromgodset po remisie straciło pozycję na podium. Po 18 meczach zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 33 punktów.

Całe spotkanie w barwach Górnika Łęczna zagrał natomiast Szymon Drewniak. Pomocnik pojawił się w wyjściowym składzie swojej drużyny, która zremisował bezbramkowo z Cracovią. Dla zespołu z Lubelszczyzny był to pierwszy punkt w ligowej tabeli, dzięki któremu awansowali oni na piętnaste miejsce. Cały czas jednak są w strefie spadkowej Lotto Ekstraklasy

Swoje rozgrywki w ostatni weekend wznowiła pierwsza liga, w której szansę występu ma czterech wypożyczonych z Lecha piłkarzy. Niemal całe spotkanie w zespole Drutex Bytovii Bytów zagrał Jakub Serafin. Pojawił się on w wyjściowym składzie swojego zespołu i w 48. minucie zdobył bramkę na wagę zwycięstwa swojego zespołu w meczu ze Zniczem Pruszków. Bytowianie dzięki zwycięstwu zajmują drugie miejsce w tabeli.

W pierwszej lidze zadebiutował natomiast Krystian Sanocki. Skrzydłowy pojawił się na boisku w barwach MKS-u Kluczbork w meczu z Wisłą Puławy. Wypożyczony z Lecha piłkarz wszedł na boisko w 72. minucie, a trzy minuty później otrzymał żółtą kartkę. W 75. minucie na boisku pojawił się Piotr Kurbiel. Napastnik nie zdobył bramki, ale jego drużyna wygrała 1:0 z GKS-em Tychy.

Ustępują w niej jedynie Podbeskidziu Bielsko-Biała, które w sobotę wygrało 2:0 z Olimpią Grudziądz. W barwach zespołu z Bielska-Białej występuje Mateusz Lis. Bramkarz inaugurację sezonu pierwszej ligi oglądał jedynie z perspektywy ławki rezerwowych.