2017-07-24 09:37 Mateusz Szymandera , fot. Pogoń Szczecin

Grali wypożyczeni lechici: Bramka Formelli

Dariusz Formella zdobył pierwszą bramkę w meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice. "Portowcy" po zeszłotygodniowej porażce odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze.

21-letni pomocnik wyjazdowy mecz z Piastem rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 56. minucie spotkania. Na placu gry zmienił Marcina Listkowskiego, a 19. minut później wyprowadził swoją drużyną na prowadzenie. Radość Pogoni nie trwałą długo, bo trzy minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie jednak zespół Formelli odniósł zwycięstwo, dzięki trafieniu Rudola z doliczonego czasu gry.

W miniony weekend po raz pierwszy w oficjalnym meczu Podbeskidzia wystąpił Paweł Tomczyk. 19-latek był napastnikiem w starciu Pucharu Polski z Radomiakiem Radom. Po 90. minutach był remis 1:1 i o awansie do 1/16 finału Pucharu Polski decydowały rzuty karne. W tych lepsi okazali się goście z Bielska-Białej. Do jednego z rzutów karnych podszedł Paweł Tomczyk i pewnie zamienił go na bramkę.