2017-04-18 08:49 Jakub Ptak , fot. Adam Ciereszko

Grali wypożyczeni lechici: Bramka Drewniaka

Szymon Drewniak najbardziej wyróżnił się w miniony weekend wśród wypożyczonych piłkarzy Lecha. W meczu ze Śląskiem Wrocław zdobył bramkę i wydatnie przyczynił się do wywalczenia remisu 2:2 przez Górnik Łęczna.

Niespełna 24-letni pomocnik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Podopiecznym Franciszka Smudy jednak nie szło - po pierwszej połowie przegrywali 0:2. Na murawie po przerwie zameldował się Drewniak i już w 57. minucie zdobył swoją czwartą bramkę w ekstraklasie w tym sezonie. Później gola dołożył Javi Hernandez i piłkarze z Łęcznej wywieźli z Wrocławia punkt. Drugi z lechitów wypożyczonych do klubu z ekstraklasy, Dariusz Formella, rozegrał 65 minut w derbach Trójmiasta. Jego Arka Gdynia przegrała w Gdańsku z miejscową Lechią 1:2.

Na pierwszoligowych boiskach 26. kolejka rozpoczęła się już w czwartek - GKS Katowice przegrał 0:2 z Miedzią Legnica. Kamil Jóźwiak pojawił się na boisku w 31. minucie. Porażki poniosły także Bytovia Bytów Jakuba Serafina (0:1 z Górnikiem Zabrze, cały mecz niespełna 21-latka) oraz Pogoń Siedlce Piotra Kurbiela i Roberta Janickiego (0:2 z Chrobrym Głogów - Kurbiel pojawił się na boisku w drugiej połowie, Janicki nie wystąpił). W lepszych humorach do wielkanocnego stołu usiadł Robert Gumny, którego 90-minutowy występ przyczynił się do zachowania czystego konta w spotkaniu Podbeskidzia z Zagłębiem Sosnowiec (0:0).

Kolejne 90 minut zaliczył Mateusz Lis. Co prawda w meczu Rakowa Częstochowa z Puszczą Niepołomice nie zachował czystego konta, jednak po golu w 90. minucie jego drużyna wygrała 2:1. Na końcowe 23. minuty w spotkaniu Kotwicy Kołobrzeg z Rozwojem Katowice pojawił się Krystian Sanocki (1:1). Tym razem na boisku nie pojawił się Tomasz Dejewski - jego Warta zremisowała 2:2 z Gryfem Wejherowo.

W protokole meczowym nie zapisał się także Muhamed Keita. Jego klub, Valerenga, nie rozpoczął dobrze sezonu 2017. Do dwóch wcześniejszych porażek w poniedziałek dołożyli trzecią - tym razem ulegli Molde aż 4:0. Po czterech kolejkach zespół Keity spadł już na przedostatnie miejsce w Eliteserien. Za nim znajduje się tylko były klub Norwega, Viking Stavanger.