2016-03-21 10:58 Mateusz Szymandera fot. Adam Ciereszko

Grali wypożyczeni lechici

Denis Thomalla i Dariusz Formella zdobyli bramki dla klubów, do których są wypożyczeni. Obaj piłkarze nie trafiali wiosną po raz pierwszy. Zapraszamy do poznania raportu gier wypożyczonych zawodników Kolejorza.

Thomalla strzelił gola w 81. minucie meczu, w którym jego drużyna przegrywała z FSV Frankfurt 0:2. Ostatecznie jednak wyrównała i zdobyła punkt, dzięki któremu 1. FC Heidenheim utrzymało szóste miejsce w tabeli 2. Bundesligi.

Bramkę zdobył też Dariusz Formella. Skrzydłowy Kolejorza w 52. minucie zdobył jedynego gola dla Arki Gdynia, która wygrała na wyjeździe z Wigrami Suwałki. 21-letni piłkarz spędził na boisku 90 minut.

W barwach Chrobrego Głogów wystąpił Szymon Drewniak. Środowy pomocnik pojawił się w wyjściowym składzie swojego zespołu, który na własnym stadionie zremisował z Sandecją Nowy Sącz 1:1. Zespół z Głogowa po 22. kolejkach ma 33 punkty i zajmuje siódme miejsce w pierwszej lidze. W pierwszej lidze zadebiutował Jakub Serafin, który pierwszy raz zagrał w barwach Bytovii Bytów. Na boisku spędził 83 minuty, a jego zespół zremisował bezbramkowo z GKS-em Bełchatów, w którym Serafin występował jesienią.

Kolejny mecz na ławce rezerwowych spędził natomiast Jan Bednarek. Środowy pomocnik Górnika Łęczna znalazł się w kadrze meczowej, ale nie zagrał w przegranym 0:2 przez jego drużynę spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Na swój pierwszy występ w Strömsgodset IF czeka natomiast Muhamed Keita, który nie jest jeszcze gotowy do gry po kontuzji, której nabawił się w okresie przygotowawczym.