2024-05-01 14:34 Maciej Henszel , PC Przemysław Szyszka

Juniorzy młodsi na siódemkę

Efektowne zwycięstwo juniorów młodszych Lecha Poznań. We wtorkowe południe w Popowie Kolejorz rozgromił Pogoń Szczecin 7:0 w 27. kolejce grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Klasycznego hat-tricka w siedem minut ustrzelił Karol Delikat, a kolejne bramki zdobyli Patryk Modrak, Wojciech Szymczak, Bartosz Zaranek oraz Eryk Śledziński. Niebiesko-Biali zajmują trzecie miejsce w tabeli, tracąc cztery punkty do prowadzącego Górnika Zabrze.

Tydzień temu poznaniacy przegrali starcie na szczycie z zabrzanami 3:5 na wyjeździe. - Mówiliśmy na odprawie, że zostaliśmy zranieni w Zabrzu i choć ten mecz źle nie wyglądał i mieliśmy szansę na korzystny wynik, to teraz chcemy wyjść na boisko jako ekipa podrażniona, która chce wrócić szybko na dobre tory. Pogoń wygrała 8:2 ostatnio, więc wiedzieliśmy, że z dobrą energią przystąpią do gry. My z kolei chcieliśmy pokazać energię drużyny, która chce szybko zrewanżować się za niepowodzenie I nam się to w pełni udało - oceniał na gorąco trener juniorów młodszych Lecha, Karol Bartkowiak.

Nie minął kwadrans, a gospodarze prowadzili już 3:0. Klasycznym hat-trickiem w zaledwie siedem minut popisał się Karol Delikat. - A każda z jego bramek była bardzo ładna. Począwszy od pierwszej, która padła po uderzeniu piętą. Był też strzał po indywidualnej akcji. Dzięki wynikowi grało nam się zdecydowanie łatwiej i mieliśmy mecz pod pełną kontrolą. Pogoń nie mogła złapać rytmu, a my potrafiliśmy przed przerwą dorzucić jeszcze dwie bramki, a i były sytuacje na więcej trafień - przyznał szkoleniowiec.

Przy wyniku 5:0 w przerwie mógł sobie pozwolić na dokonanie aż pięciu zmian. Ale Kolejorz nie miał zamiaru zwalniać. - Roszady nie wynikały ze słabszej postawy na boisku zawodników, tylko dlatego że zmiennicy zasługiwali na grę. Chciałem też, żeby każdy miał wkład w zwycięstwo. Powiedzieliśmy sobie w przerwie, że drugą połowę też chcemy wygrać. I to się udało, dorzuciliśmy kolejne dwa gole. Wyszło z tego efektowne 7:0, cieszy mnie to, że nie straciliśmy bramki, że nie daliśmy oddechu przeciwnikowi, co zdarzało nam się w poprzednich grach - podsumował trener Bartkowiak.

Lech Poznań U-17 - Pogoń Szczecin U-17 7:0 (5:0)

Bramki: Karol Delikat (6., 8. i 13.), Patryk Modrak (32.), Wojciech Szymczak (36.), Zaranek (48.), Eryk Śledziński (70.)

LECH POZNAŃ U-17: Maksymilian Kluj (46. Wiktor Obremski) - Xavier Koral (60. Igor Stareńczak), Patryk Kowalski (46. Hubert Kędziora), Matsvei Bakhno (75. Franciszek Gadomski), Filip Tokar (46. Konrad Furman)- Hubert Janyszka, Patryk Modrak (46. Bartosz Zaranek), Karol Delikat - Alan Majewski (46. Mateusz Zdziarski), Wojciech Szymczak, Eryk Śledziński.