2022-01-13 08:49 Karol Jaroni , fot. Damian Garbatowski

Zwycięski weekend Wiary Lecha

Obie sekcje Wiary Lecha biorące aktualnie udział w rozgrywkach zwycięsko zakończyły swoje ostatnie mecze. Futsaliści pokonali w meczu na szczycie III ligi Piast Poniec 7:2, z kolei koszykarze wygrali w Derbach Poznania z Pyrą II. Zimową przerwę aktywnie spędza także DWL.

Futsaliści umocnili się na pozycji lidera

Sekcja futsalu Wiary Lecha pokonała po znakomitym meczu na szczycie III ligi Piasta Poniec 7:2 i powiększyła przewagę w tabeli nad wiceliderem do czterech punktów. Co prawda już w 6. minucie wynik spotkania otworzył zespół rezerw ekstraklasowicza z Leszna, to po dziewięciu minutach trafieniem odpowiedzieli lechici. Bramkę wyrównującą po strzale z dystansu zdobył Dawid Kaczmarek. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy gola dającego Wiarze Lecha prowadzenie strzelił natomiast Mateusz Jedliński.

Po zmianie stron kibole nie przestali napierać na bramkę gości. W 22. minucie na 3:1 wynik podwyższył Marcin Surowiec. Do końca szlagieru kolejki Wiara Lecha zdobyła jeszcze cztery gole. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Norek, a po chwili na 5:1 trafił Piotr Jabłecki. Gościom udało się szybko odpowiedzieć, ale to Kolejorz ustalił wynik potyczki na 7:2. Minutę przed końcem bramkę zdobył Sander, a strzelanie zakończył Jabłecki.

W najbliższą niedzielę, 16 stycznia o godzinie 12:00 w Rawiczu Wiara Lecha zagra z Futsalem Rawicz w ostatniej kolejce pierwszej rundy III ligi futsalu.

WIARA LECHA - PIAST PONIEC 7:2 (2:1)

Bramki dla Wiary Lecha: Dawid Kaczmarek (15.), Mateusz Jedliński (18.), Marcin Surowiec (22.), Łukasz Norek (33.), Piotr Jabłecki (34.,40.), Jacek Sander (39.)
Wiara Lecha: Jarosław Sałata - Jacek Sander, Oskar Ganowski, Piotr Jabłecki, Marcin Antczak, Artur Adamski, Marcin Surowiec, Łukasz Norek, Mateusz Jedliński

Pewne zwycięstwo koszykarzy z rezerwami Pyry Poznań

Zespół kierowany przez duet trenerski Mateusz Dwornik - Jarosław Jechorek od samego początku w pełni kontrolował przebieg spotkania z Pyrą II Poznań. Lechici wygrali wszystkie kwarty, systematycznie powiększając swoją przewagę. Koszykarze Kolejorza byli zdecydowanie lepszym zespołem zarówno w ofensywie jak i defensywie oraz niemal bezbłędnie wykorzystywali rzuty osobiste o skuteczność na poziomie 96%.

Wiara Lecha utrzymała się - dzięki triumfie w derbach - na trzeciej pozycji w tabeli III ligi koszykówki, które gwarantuje grę w grupie mistrzowskiej. Do końca fazy zasadniczej rozgrywek pozostały do rozegrania trzy kolejki oraz spotkania zaległe. Niebiesko-biali tracą obecnie dwa punkty do drugiego Basketu Piła i mają jeden punkt przewagi nad Basketem Suchy Las, z którym dwukrotnie przegrali.

W najbliższą sobotę, 15 stycznia o godzinie 18:00 w Pile Wiara Lecha zagra z Basketeme Piła. Spotkanie zostanie rozegrane bez udziału publiczności.

PYRA II POZNAŃ - WIARA LECHA 46:74 (18:22, 10:23, 9:18, 9:11)

Punkty dla Wiary Lecha zdobyli: Paweł Pampuch (21), Marcin Górecki (12), Konrad Sobczak (11), Damian Dawidziński (9), Wiktor Zygman (8), Kamil Szkopiński (4), Marcin Szorcz (4), Jacek Wyrwas (3), Jakub Szczepański (2), Łukasz Gruszczyński, Jakub Stankowski, Łukasz Zawodniak

Aktywna przerwa zimowa DWL

Mimo zimowej przerwy w rozgrywkach V ligi Drużyna Wiary Lecha nie próżnuje. Przed Świętami Bożego Narodzenia Kibole wzięli udział w charytatywnym turnieju Wojtas Cup organizowanego na hali sportowej w Puszczykowie. Środki zebrane podczas turnieju zostały przekazane na rzecz leczenia zawodnika rezerw Lecha Poznań - Wojciecha Onsorge. Z kolei niespełna trzy tygodnie później lechici wystąpili na halowym turnieju FOX Cup we Wrzesni. DWL zakończyła turniej na trzecim miejscu, a najlepszym zawodnikiem rozgrywek został wybrany Dawid Czerniejewicz.

Trener Łukasz Kubiak zaordynował swoim podopiecznym rozpiskę treningową do treningu indywidualnego, by od poniedziałku 17 stycznia ruszyć w pełni z przygotowaniami do rundy wiosennej V ligi. Podczas dwumiesięcznego okresu przygotowawczego niebiesko-biali zmierzą się z Tarnovią Tarnowo Podgórne, Huraganem Pobiedziska, Kotwicą Kórnik, Meblorzem Swarzędz, Unią Swarzędz, Wielkopolską Komorniki, Lipnem Stęszew oraz GKS Dopiewo.

Lechici zainaugurują wiosenne rozrywki V ligi meczem ze Spartą Szamotuły w niedzielę, 20 marca w Poznaniu.