2024-08-17 18:41 Adrian Garbiec , fot. Przemysław Szyszka

Trzeci remis rezerw

Rezerwy Lecha Poznań zremisowały trzeci mecz w tym sezonie Betclic 3. Ligi. Niebiesko-Biali tym razem podzielili się punktami z Elaną Toruń. To spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

Zespół trenera Grzegorza Wojtkowiaka mimo dobrej postawy w obu meczach ligowych nie zdołali jeszcze wywalczyć trzech punktów. Piłkarze Kolejorza zremisowali z Pogonią Nowe Skalmierzyce 2:2 oraz Kotwicą Kórnik 1:1 i z pewnością chcieli przerwać tę passę w Toruniu. Ta sztuka im się jednak nie udała i tym razem kibice zgromadzeni na stadionie Elany goli nie ujrzeli.

W pierwszej połowie obie drużyny próbowały narzucić rywalom swój styl gry, przez co oglądaliśmy mało sytuacji bramkowych. Blisko dość szczęśliwego trafienia był Norbert Pacławski, lecz jego dośrodkowanie odbite jeszcze po drodze od jednego z obrońców, minimalnie minęło słupek obok bezradnego golkipera. W końcówce pierwszej połowy lechici mogli otworzyć wynik po dograniu z rzutu wolnego Filipa Wilaka, ale żaden z Niebiesko-Białych nie zdołał przeciąć tego podania.

Po zmianie stron dość szybko doszło do jednej z kluczowych sytuacji w tym meczu. Maciej Andrzejewski obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Od 55. minuty Elana grała więc w osłabieniu jednego zawodnika. Od tego momentu przewaga lechitów była niezaprzeczalna, a rywale rzadko podchodzili pod pole karne Adriana Lisa. W ofensywie Kolejorza brakowało jednak konkretów, przez co drużyna trenera Grzegorza Wojtkowiaka nie stwarzała sobie groźnych sytuacji. W samej końcówce dogodną okazję zmarnował Filip Warciarek i to spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 0:0.

Elana Toruń – Lech II Poznań 0:0 (0:0)

Lech II Poznań: Adrian Lis – Jakub Skowroński, Wojciech Mońka, Maciej Wichtowski, Maciej Orłowski (82. Filip Borowski)– Jan Niedzielski, Tymoteusz Gmur (82. Filip Warciarek), Aleksander Nadolski – Filip Wilak (82. Maksym Czekała), Norbert Pacławski (70. Igor Stankiewicz), Kornel Lisman (60. Igor Kornobis)