2006-09-01 00:00 maciej

Sparing: Energie - Lech 4:3

Podczas przerwy w rozgrywkach ligowych spowodowanej meczem reprezentacji Polski trener Franciszek Smuda zaplanował dwa sparingi. Pierwszy z nich odbył się w piątek w Cottbus, gdzie Lech przegrał z Energie 4:3.

Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy kilkoma precyzyjnymi podaniami potrafili łatwo przedostać się na połowę Kolejorza. Z biegiem czasu odważniej zaczęli grać lechici i w sumie przez większość pierwszej części gry to oni mieli przewagę. Udokumentowali to strzelając dwie bramki. Najpierw w 34 minucie Piotr Reiss wymienił dwa szybkie podania z Marcinem Zającem, ten wpadł z piłką w pole karne i silnym strzałem pokonał Trammela. Jeszcze przed przerwą Zając ponownie wpisał się na listę strzelców. W 42 minucie na środku boiska dostał dobre podanie od Reissa i popędził na bramkę rywali. Po blisko 50-cio metrowym rajdzie wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie to gospodarze prowadzili grę i osiągali dość wyraźną momentami przewagę i co dla nich najważniejsze zaczęli wreszcie trafiać do siatki. Rozpoczął Gunkel strzelając bramkę z rzutu wolnego. Chwilę później najwyżej w polu karnym wyskoczył Kioyo i strzałem głową pokonał Krzysztofa Kotorowskiego. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Rost, ale szybko zrobiło się 3:3. W 72 minucie z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Reiss, a tam sprytnie piłkę głową uderzył Marcin Drzymont. Niestety poznaniacy znów dali sobie strzelić bramkę w końcówce spotkania, a jej autorem był Baumgart.

Mimo, że lechici stracili cztery bramki, dobre spotkanie zaliczył nowy nabytek Lecha, Marcin Drzymont. Środkowy obrońca zaimponował kilkoma efektownymi, a co ważniejsze pewnymi interwencjami i strzelił bramkę, choć przydarzył mu się też jeden kiks, na szczęście bez konsekwencji dla zespołu. W drugiej połowie na boisku pojawił się Argentyńczyk Fernando Bonjour. Wysoki obrońca nie był tak widoczny, jak Drzymont, ale miał w sumie mniej czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności. Na ostatnie minuty na boisko trener Smuda wysłał również młodego Marcina Sobczaka, który kilka razy próbował szarpnąć lewą stroną boiska. Raz nawet ostro atakowany upadł w polu karnym, ale sędzia stwierdził, że "jedenastka" lechowi się nie należała.

W sobotę lechitów czeka kolejna gra kontrolna. O godzinie 16:00 w Królewskiej Woli, poznaniacy zmierzą się z trzecioligowym zespołem Gawin.

Energie - Lech 4:3

Bramki: 34., 42.Zając, 72.Drzymont (Lech)  - 48.Gunkel, 55.Kioyo, 61.Rost, 87.Baumgart

Lech: Kotorowski, Kikut (46.Marciniak), Bosacki, Drzymont, Wilk, Zając, Scherfchen (46.Bąk), Pitry(46.Bonjour), Wachowicz(46.Murawski), Reiss (76.Sobczak), Zakrzewski

Minuta po miucie:

90' Lech rozegrał dobre spotkanie, ale ostatecznie przegrał z Energie 4:3. 87'

Kolejne celne dośrodkowanie w pole karne Lecha i strzałem głową Kotorowskiego pokonał Baumgart.

85' Świetna akcja Lecha, z piłką w pole karne wpada Bąk, ale strzela nad bramką. 74'

Rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowuje Reiss, ale piłkę łapie Tremmel.

72'

Dośrodkowanie Reissa z rzutu wolnego, głową strzela Marcin Drzymont i jest 3:3

67' Dośrodkowanie z rzutu wolnego Jakuba Wilka. Zamykał akcję Bosacki, ale nie zdołał sięgnąć piłki. 61' Kotorowski ratuje Lecha po strzale Rosta z 5 metrów, ale przy dobitce był już bez szans. 55' Dośrodkowanie w pole karne, gdzie na piątym metrze najwyżej wyskoczył Kioyo i strzałem głową pokonał Kotorowskiego. 48' Rzut wolny dla Energie. Silnie strzela Gunkel i piłka wpada do siatki 52' Świetna okazja dla Energie, ale Kioyo zostaje zablokowany przez obrońców. 50' Rzut rożny dla Energie. Pewnie piłkę na 5 metrze łapie Kotorowski. 46' Rozpoczęli lechici 46' Rozpoczęli lechici 45' Sędzia kończy I połowę. W początkowych minutach dominowało Energie, ale potem lechici przejęli inicjatywę i strzelili rywalom dwie bramki. 45' Kioyo strzela z  ostrego kąta, ale zostaje zablokowany przez Bosackiego. 42' 50-cio metrowy rajd Marcina Zająca, do którego wcześniej zagrał Reiss. Pomocnik Kolejorza wpada w pole karne i strzela obok nogi bezradnego Tremmela. 34' Piękna akcją Lecha prawą stroną. Wymiana piłki między Reissem i Zającem, ten drugi silnie strzela z 13 metrów i jest 1:0 dla Lecha. 31'

Da Silva fauluje Zakrzewskiego tuż przed polem karnym. Rzut wolny dla Lecha, Piotr Reiss strzela na bramkę, ale Tremmel nie daje się zakoczyć.

29' Dośrodkowanie Kikuta z prawej strony, niestety zbyt mocne. Za chwile piłkę w pole karne wrzuca Wachowicz, ale też zbyt silnie. 26' Błąd Tremmela, który podaje piłkę wprost pod nogi Zająca, ten go lobuje, ale bramkarze Energie czubkami palców wybija piłkę na róg. 25'

Odpowiedź Energie. Po strzale Kioyo piłka przelatuje minimalnie nad bramką.

24'

Najlepsza okazja dla Lecha. z rzutu wolnego  dośrodkowuje Piotr Reiss, po strzale głową Pitrego piłka przelatuje nad poprzeczką.

23' Munteanu znów strzela z woleja, ale ponownie się pomylił. 19' Radu wrzuca piłkę w narożnik pola karnego, tam z woleja strzela Munteanu, ale piłka mija bramkę Lecha. 17' Kotorowski ratuje Lecha. Świetnie głową strzelał Rost, ale Kotorowski zdołał odbić piłkę. 16' Strzał Scherchena z dystansu. Piłkę przed siebie odbił Tremmel, Zakrzewski starał się dobijać, ale  został zablokowany przez obrońców. 14' Dośrodkowanie Radu zablokował Bosacki.  Rzut  rożny dla Energie - Dośrodkowanie w pole karne i na spalonym zawodnik Energie. 11' Kolejna okazja Energie. Z ostrego kąta strzelał Rost, Kotorowski zdołał odbić piłkę, a dobitkę Szelesi zablokował Drzymont. 9' Doskonała okazja dla Energie, niepilnowany przed polem karnym piłkę przyjął Radu, ale jego strzał minął bramkę Kolejorza. 7' Mecz Energie - Lech na stadionie w Cottbus ogląda 130 kibiców Kolejorza. 5' Ładna akcja Energie, piłkę na 16  metrze otrzymuje Szelesi, ale jego strzał blokuje Drzymont. 3' Pierwsza akcja Lecha.Zając ruszył lewą stroną, zbyt lekko  podał jednak do Zakrzewskiego i całą akcję przerwał obrońca Energie 0' Początek spotkania. Rozpoczęli piłkarze Energie.