2012-10-11 00:00 Jakub Szymczak

PP: Lech Poznań Oldboys - Czarni Czerniejewo 9:3

W spotkaniu V rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu oldboje Lecha Poznań rozgromili Czarnych Czerniejowo 9:3. Hattrickiem popisał się Sławomir Najtkowski, dwukrotnie na listę strzelców wpisali się Arkadiusz Bąk i Waldemar Przysiuda, a po jednym trafieniu dołożyli Jacek Dembiński oraz Krzysztof Piskuła.

W poprzedniej rundzie oldboje mieli trochę problemów z pokonaniem A-klasowego Szturmu Junikowo. Czarni nie byli jednak aż tak wymagającym rywalem, choć grają w tej samej klasie rozgrywkowej co Szturm. Wynik spotkania otworzył już w 8 minucie Najtkowski, który wykorzystał podanie Przysiudy. W 31 minucie asystent przy pierwszym golu ładnym strzałem zza pola karnego podwyższył prowadzenie oldbojów, którzy jeszcze przed przerwą zaaplikowali rywalom kolejne dwa gole. W 38 minucie koronkową akcję wykończył Najtkowski, a cztery minuty później podanie Piskuły wykorzystał Dembiński. Druga połowa rozpoczęła się niemal identycznie jak pierwsza. Siedem minut po przerwie piątą bramkę dla lechitów zdobył Najtkowski, który tym samym zaliczył hattricka. Z każdą minutą Czarni grali coraz odważniej, ale przez to mieli więcej dziur w defensywie, co wykorzystywali oldboje. W 57 minucie na 6:0 głową podwyższył Bąk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piskuły. Śmielej atakujący goście za swoją postawę zostali nagrodzeni w 66 minucie, gdy Malinger wykorzystał błąd Przybylskiego. To był jednak tylko chwilowy przebłysk gości, na który oldboje odpowiedzieli kolejnymi trzema golami. Ich autorami byli Przysiuda, Bąk oraz Piskuła, a w roli asystentów wystąpili odpowiednio Piskuła, Dembiński i Przysiuda. Końcówka należała jednak do gości. Czarni za sprawą Łuczaka i Bartkowiaka zmniejszyli rozmiary porażki do sześciu goli.

- Losy meczu rozstrzygnęły się już do przerwy. Widać było, że dzisiejszy przeciwnik był dużo słabszy od rywala, z którym mierzyliśmy się ostatnio i stąd tak wysoki wynik. Wysokie prowadzenie nieco nas uśpiło w końcówce i przeciwnicy skrzętnie to wykorzystali - podsumował mecz z Czarnymi, pomocnik Lecha Poznań Oldboys Arkadiusz Bąk.

Lech Poznań Oldboys - Czarni Czerniejewo 9:3 (4:0)

Bramki: 1:0 Najtkowski (8), 2:0 Przysiuda (31), 3:0 Najtkowski (38), 4:0 Dembiński (42), 5:0 Najtkowski (52), 6:0 Bąk (57), 6:1 Malinger (66), 7:1 Przysiuda (77), 8:1 Bąk (80), 9:1 Piskuła (86), 9:2 Łuczak (87), 9:3 Bartkowiak (89)

Lech Oldboys: Zbigniew Pleśnierowicz (46. Jacek Przybylski) - Marek Rzepka, Waldemar Kryger, Marcin Drajer, Czesław Owczarek - Sławomir Twardygrosz (46. Sławomir Mizgalski), Krzysztof Piskuła, Arkadiusz Bąk, Waldemar Przysiuda - Jacek Dembiński, Sławomir Najtkowski (71. Mariusz Skrzypczak)