2014-09-16 00:00 Jakub Szymczak, fot. Adam Ciereszko

Podsumowanie 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

W 8. kolejce T-Mobile Ekstraklasy padło 27 goli. Sędziowie pokazali 38 żółtych kartek i 1 czerwoną. Na trybunach zgromadziło się 50 085 kibiców. Najwięcej z nich (16 187) oglądało mecz w Warszawie, gdzie Legia podejmowała Śląsk Wrocław.

W 8. kolejce T-Mobile Ekstraklasy padło 27 goli. Sędziowie pokazali 38 żółtych kartek i 1 czerwoną. Na trybunach zgromadziło się 50 085 kibiców. Najwięcej z nich (16 187) oglądało mecz w Warszawie, gdzie Legia podejmowała Śląsk Wrocław.

Na plus

Niespodziewane zwycięstwo Piasta w Zabrzu. Gliwiczanie przed przerwą na mecze reprezentacyjne pokonali na własnym boisku 3:0 Zawiszę Bydgoszcz. Teraz podopieczni Angela Pereza Garcii potwierdzili zwyżkującą formę i wygrali na wyjeździe z Górnikiem. Gola na wagę trzech punktów na 6 minut przed końcem strzelił rezerwowy Bartosz Szeliga. Dla zabrzan była to pierwsza porażka na własnym boisku w tym sezonie, dla gliwiczan pierwsza wygrana na wyjeździe.

Na minus

Szósta z rzędu porażka Zawiszy, w którym na ławce trenerskiej debiutował Mariusz Rumak. Były szkoleniowiec nie przerwał jednak fatalnej serii bydgoszczan. Mecz zaczął się dla nich fatalnie, bo już w 46 sekundzie samobójcze trafienie zaliczył Jakub Wójcicki. Po kwadransie drugiej połowy Zawisza odrobił jednak straty i wyszedł na prowadzenie. Wówczas nic nie zapowiadało porażki gospodarzy. Końcówka należała jednak do rezerwowych Wisły. Emmanuel Sarki i Mariusz Stępiński mieli udział przy każdym z trzech goli i zapewnili krakowianom komplet punktów. W najbliższej kolejce Zawisza przyjedzie do Poznania.

Wyniki 8. kolejki

Zawisza Bydgoszcz – Wisła Kraków 2:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Wójcicki (1-samobójcza), 1:1 Luis Carlos (58), 2:1 Wagner (60), 2:2 Brożek (74), 2:3 Stępiński (79), 2:4 Stilić (89-karny)

Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Kuświk (31), 1:1 Dąbrowski (90)

Cracovia – Górnik Łęczna 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Cernych (4), 1:1 Covilo (44), 2:1 Rakels (80)

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Piątkowski (5)

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 4:3 (3:1)
Bramki: 1:0 Radović (13), 2:0 Dossa Junior (21), 2:1 Mila (34), 3:1 Dossa Junior (42), 3:2 Pich (48), 4:2 Radović (85), 4:3 F.Paixao (90)

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Badia (2), 1:1 Danch (27), 1:2 Szeliga (84)

GKS Bełchatów – Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Ślusarski (37), 1:1 Grzelczak (90)

Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Sylwestrzak (39), 1:1 Stano (44), 2:1 Kiełb (66)