2013-12-06 00:00 Jakub Szymczak

Podsumowanie 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

W 19. kolejce T-Mobile Ekstraklasy padło 31 goli. Sędziowie pokazali 31 żółtych i aż 5 czerwonych kartek (najwięcej w sezonie). Na trybunach zjawiło się 26399 kibiców (najmniej w sezonie). Najwięcej z nich (7173) zasiadło na stadionie w Krakowie podczas meczu Cracovii z Lechią Gdańsk.

Na plus
Piłkarze Lecha Poznań niezbyt długo cieszyli się rekordowym zwycięstwem w sezonie. 6:1 Kolejorza z Cracovią przyćmiła Zawisza. Bydgoszczanie na własnym boisku rozgromili Piasta 6:0. Bohaterem spotkania został Michał Masłowski, który aż 4-krotnie pokonał Dariusza Trelę. Ta sztuka w obecnym sezonie nie udała się żadnemu innemu zawodnikowi. Bydgoszczanie dzięki tej wygranej plasują się w górnej połowie tabeli. Piast z kolei wypadł poza ósemkę.

Na minus
Porażka Widzewa w Zabrzu nie jest wielką niespodzianką. Tym bardziej, że łodzianie byli bliscy wywalczenia jednego punktu. Ich plany w 86 minucie pokrzyżował Wojciech Łuczak. Nie zmienia to jednak faktu, że zespół Rafała Pawlaka w obecnym sezonie na wyjeździe nie zdobył jeszcze punktu. 9 meczów, 9 porażek. W sumie 14 punktów w 19 meczach i ostatnie miejsce w tabeli. Z taką gra na boiskach rywali utrzymanie nie będzie możliwe.

Mecz kolejki
Ciekawe zawody stworzyli piłkarze Jagiellonii i Wisły. Gospodarze dość szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę strzelił Paweł Brożek i przywrócił gościom szanse na korzystny wynik. Te jednak zostały szybko rozwiane po przerwie. Na kolejne dwa gole białostoczan Wisła potrafiła jeszcze odpowiedzieć trafieniem Arkadiusza Głowackiego. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Wynik spotkania na 5:2 ustalił Adam Dźwigała.

Wyniki 19. kolejki

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 5:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Grzyb (3), 2:0 Piątkowski (14), 2:1 Pa.Brożek (38), 3:1 Plizga (54), 4:1 Piątkowski (70), 4:2 Głowacki (74), 5:2 Dźwigała (88)

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Robak (53-karny), 1:1 Kaźmierczak (89)

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Nowak (21), 1:1 Nakoulma (44), 2:1 Zachara (56), 2:2 Melunović (68), 3:2 Łuczak (86)

Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 6:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Masłowski (12), 2:0 Masłowski (21), 3:0 Lewczuk (36), 4:0 Masłowski (47), 5:0 Masłowski (59), 6:0 Petasz (85)

Korona Kielce - Lech Poznań 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Gołębiewski (88)

Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Kosanović (64), 1:1 Wiśniewski (75), 2:1 Kosanović (81-karny)

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Astiz (34), 2:0 Ojamaa (63)

Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Piech (30), 2:0 Przybecki (46), 2:1 Pawela (51), 3:1 Piech (73), 3:2 Sloboda (90)