Konferencję oficjalnie otworzył koordynator grup młodzieżowych Lecha, Marek Śledź. Jako pierwszy spośród wszystkich prelegentów na scenie pojawił się Daniel Kristof ze Slavii Praga, który opowiedział o systemie szkolenia w jego klubie oraz współpracy
ze szkołami podstawowymi. Po nim na szczegóły szkolenia piłkarzy i organizację grup młodzieżowych w klubie Hertha Berlin przybliżyła Anouschka Bernhard. Dużym zainteresowaniem cieszył się również wykład Pau Marti Vicente'a. Dyrektor techniczny FC Barcelona Escola przybliżył filozofię - Més que un Club", przedstawił sposób funkcjonowania słynnej szkółki La Masia" oraz omówił Zintegrowany system szkolenia. Richard Allen z Tottenham Hotspur wyjaśnił jak rozpoznawać utalentowanych zawodników i jak w jego klubie funkcjonuje system naborów. Dyrektor Sportowy Akademii Sportingu Lizbona omówił natomiast system szkolenia w portugalskim klubie.
Nie zabrakło również polskich akcentów. Marek Śledź zebranym gościom przybliżył strukturę organizacji szkolenia drużyn młodzieżowych w Lechu Poznań. Dr Witold Dudziński z kliniki Rehasport wyjaśnił na czym polega rola zespołu medycznego w drużynie piłkarskiej, a koordynator UEFA przedstawił szczegóły Grassroots Programme.
Popołudniu wszyscy przenieśli się do Areny, gdzie Rafał Hejna z kliniki Rehasport wraz z młodymi piłkarzami Lecha zaprezentował trening priopriocepcji z wykorzystaniem treningu
funkcjonalnego zespołu. Następnie na boisku pojawili się piłkarze szkółki FC Barcelony z Hong Kongu, a ich szkoleniowiec omówił trening gry pozycyjnej.
- Po raz pierwszy udało nam się zorganizować taką konferencję. Jeśli uczestnikom takie szkolenie przypadnie do gustu, to postaramy się również o kolejne edycje. My jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co dziś zobaczyliśmy. Mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń, poznania różnych technik treningu i organizacji grup młodzieżowych. To wszystko daje dodatkową motywację do dalszej pracy - mówił na zakończenie dnia, Marek Śledź.
Z udziału w konferencji zadowoleni byli również zagraniczni goście - Takich konferencji powinno być jak najwięcej. Mamy okazję podzielić się nawzajem swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Jeśli chodzi o sam turniej to przede wszystkim przyjechaliśmy tutaj dobrze się bawić. Wynik nie jest jeszcze najważniejszy. Chcemy, żeby nasi zawodnicy mieli dobrą zabawę. Dla chłopców z naszej szkółki w Hong Kongu, przyjazd na imprezę do Poznania, to również szansa na zdobycie ogromnego doświadczenia.
Zapisz się do newslettera