Bramy stadionu zostały otwarte na dwie i pół godziny przed meczem. Z głośników płynęła muzyka lat dawnych, a materiały wyświetlane na telebimie były w kolorystyce retro. Tak samo jak transmisja z meczu.
Same obchody rozpoczęły się na 45 minut przed meczem. Dzieci Kolejorza zrobiły rundę wokół boiska z flagami rocznicowymi.
Kolejnym punktem programu była ceremonia nagrodzenia Złotej Jedenastki 90-lecia.
Gdy wszyscy wyróżnieni stali już na środku boiska, wniesiono sztandar klubu. Następnie kibice Kolejorza wspólnie z piłkarzami ze Złotej Jedenastki odśpiewali hymn Lecha Poznań.
Piłkarzy obu drużyn z tunelu wyprowadzały dzieci z domów dziecka, które tak samo jak zawodnicy poznańskiego Lecha ubrani byli w stroje retro.
Mecz pomiędzy Lechem Poznań, a Wisłą Kraków symbolicznie rozpoczął Stanisław Atlasiński, najstarszy żyjący zawodnik Kolejorza, który w kwietniu skończy 93 lata.
W przerwie młodzi zawodnicy Lecha Poznań w stronę kibiców wykopali piłki rocznicowe.
A Kolejorz Girls zaprezentowało występ w stylu retro.
Do konkursu jedenastek stanęli natomiast byli piłkarze Lecha, którzy znaleźli się w Złotej Jedenastce na 90-lecie. Swoje próby wykorzystali Jarosław Araszkiewicz, Bartosz Bosacki oraz Mirosław Okoński. Pomylił się jedynie Piotr Reiss, ale to właśnie on wykopał piłkę w kierunku Kotła. Osoba, która ją złapała wygrała dwuosobową wycieczkę do Turcji.
Przed rozpoczęciem spotkania, w jego trakcie, a także po meczu na membranie stadionu od ulicy Bułgarskiej emitowane były herby rocznicowe.
Zapisz się do newslettera