2013-09-08 00:00 Jakub Szymczak

Lech II Poznań - Unia Swarzędz 1:0

W spotkaniu 7. kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wilelkopolskiej III ligi rezerwy Lecha Poznań wygrały z Unią Swarzędz 1:0. Gola na wagę trzech punktów dla podopiecznych Patryka Kniata strzelił Maciej Orłowski.

Piłkarze rezerw Lecha Poznań do meczu z Unią Swarzędz przystąpili wzmocnieni Maciejem Gostomskim, którego w 12 minucie strzałem z woleja zatrudnił Lebioda. Lech odpowiedział minutę później, gdy dośrodkowania z prawej strony Siwka nie wykorzystał Zulciak. Młody napastnik Kolejorza zrehabilitował się 5 minut później, gdy precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Orłowski tylko trącił piłkę głową i zaskoczył Budnika. Unia mogła wyrównać w 25 minucie, ale Gostomski popisał się znakomitą interwencją po strzale głową Gajdy. Bramkarz Lecha uratował swój zespół także w 40 minucie, gdy obronił groźne uderzenie Antczaka z pola karnego.

Druga połowa mogła się rozpocząć dla lechitów znakomicie, jednak po ostrym dośrodkowaniu Bednarka Graś źle dostawił nogę i piłka wylądowała w rękawicach Budnika. Potem inicjatywę przejęli walczący o wyrównanie goście. W 68 minucie bliski doprowadzenia do remisu był Sambou, ale jego strzał głową przeleciał obok słupka bramki Lecha. 10 minut później kapitalne wejście na boisko mógł zanotować Molewski, który w pierwszym kontakcie z piłką trafił w boczną siatkę. Piłkarze ze Swarzędza do końca ambitnie walczyli o jeden punkt, ale mądrze grające rerzerwy Kolejorza nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa.

Lech II Poznań - Unia Swarzędz 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Orłowski (17)

Sędzia: Tomasz Nowicki (Szamotuły)

Żółte kartki: Bednarek, Kapsa - Koralewski, Klepacz

Lech II: Maciej Gostomski - Franciszek Siwek, Jan Bednarek, Tomasz Dejewski, Grzegorz Rogala - Maciej Orłowski (46. Jakub Kapsa), Mariusz Woźniak, Arkadiusz Gieraszek, Emil Szczupakowski (67. Michał Jakóbowski) - Ernest Graś (72. Dawid Michniewicz), Niklas Zulciak

Unia: Andrzej Budnik - Konrad Zandrowicz, Tomasz Klepacz, Maciej Łazar (87. Mateusz Zbierski), Jules Sambou - Adam Gajda, Paweł Koralewski (78. Mateusz Molewski), Łukasz Lebioda, Paweł Noga (80. Mateusz Świergiel) - Damian Ludwiczak (74. Marek Gołembowski), Krystian Antczak