2013-09-28 00:00 Jakub Szymczak

Lech II Poznań - Start Warlubie 1:0

W spotkaniu 10. kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi rezerwy Lecha Poznań wygrały ze Startem Warlubie 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w 13 minucie strzelił Dariusz Formella.

Do pojedynku dwóch drużyn walczących o awans do II ligi odważniej podeszli piłkarze Kolejorza. Lechici od początku przejęli inicjatywę i w 13 minucie objęli prowadzenie. Świetnie zachował się Witt, który najpierw przejął piłkę w okolicach linii środkowej, a następnie prostopadłym podaniem uruchomił Formellę, a ten ze stoickim spokojem minął Wiśniewskiego i skierował piłkę do pustej bramki. Mimo prowadzenia, rezerwy Kolejorza nadal były zespołem, któremu bardziej zależy na zdobywaniu bramek. W 24 minucie po dośrodkowaniu Chromińskiego głową niewiele pomylił się Drewniak. Goście z Warlubia w pierwszej połowie tylko raz zagrozili bramce poznaniaków, ale Witt zdołał zablokować uderzenie Suleja z pola karnego i do przerwy podopieczni Patryka Kniata prowadzili 1:0.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie. Lech nadal chętniej atakował i za sprawą Formelli i Zulciaka był bliski podwyższenia prowadzenia już w pierwszych 20 minutach po przerwie. Strzały lechitów były jednak niecelne albo na posterunku był Wiśniewski. Bramkarz Startu pomylił się dopiero w 80 minucie, ale z jego błędu nie skorzystał Graś, który nie trafił w światło bramki. Start najlepszą okazję do wyrównania zmarnował w doliczonym czasie gry, gdy Matysiak znakomicie obronił strzał Dreszlera i uratował trzy punkty dla rezerw Kolejorza.

Lech II Poznań - Start Warlubie 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Formella (13)

Sędzia: Maciej Lanckowski (Kujawsko-pomorski ZPN)

Żółte kartki: Domżalski, Adamczyk, Frasz

Lech II: Marcin Matysiak - Franciszek Siwek, Wiktor Witt, Tomasz Dejewski, Grzegorz Rogala - Mariusz Woźniak, Szymon Drewniak (46. Marcin Gawron) - Michał Jakóbowski (46. Maciej Orłowski), Dominik Chromiński (46. Jakub Kapsa), Niklas Zulciak - Dariusz Formella (75. Ernest Graś)

Start: Mateusz Wiśniewski - Kamil Zieliński (71. Łukasz Burkiewicz), Grzegorz Gebauer (48. Robert Frasz), Bartłomiej Kowalski, Radosław Simson - Jakub Dreszler, Tomasz Adamczyk - Adrian Kural, Szymon Maziarz (83. Dawid Górski), Grzegorz Domżalski - Przemysław Sulej