2024-10-19 14:22 Adrian Garbiec , fot. Przemysław Szyszka

Juniorzy starsi z trzecim zwycięstwem z rzędu

Juniorzy starsi Lecha Poznań odnieśli kolejne przekonujące zwycięstwo. Niebiesko-Biali w sobotę wygrali trzeci mecz z rzędu, tym razem pokonując Stal Rzeszów 5:0 po golach Patryka Prajsnara, Jakuba Falkiewicza, Karola Delikata, Wojciecha Szymczaka oraz Bartosza Zaranka.

Drużyna Kolejorza do lat 19 świetnie spisuje się w październiku. Lechici na początku miesiąca odnieśli ważne derbowe zwycięstwo nad Wartą 1:0, a tydzień później pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:0. Zespół trenera Bartosza Bochińskiego poprawił tym samym swoją pozycję w tabeli, a podtrzymać dobrą passę mógł w sobotnie przedpołudnie, kiedy u siebie zmierzył się ze Stalą Rzeszów. Drużyna z Podkarpacia wpadła ostatnio w lekki dołek i przegrała swoje dwie ostatnie rywalizacje.

Przewaga gospodarzy była niezaprzeczalna od pierwszej do ostatniej minuty. Lechici przeważali od początku spotkania i dość szybko wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia sprzed pola karnego Patryka Prajsnara. Niebiesko-Biali poszli za ciosem i 10 minut później wygrywali już 2:0. Jakub Falkiewicz najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Sokołowskiego i umieścił piłkę w siatce. Niebiesko-Biali tuż przed przerwą strzelili trzeciego gola, a tym razem cieszyć się z niego mógł Karol Delikat, który podcinką zaskoczył bramkarza rywali. Po zmianie stron zespół Kolejorza nie zamierzali się zatrzymywać, lecz kolejne bramki zdobyli w końcówce. Najpierw Wojciech Szymczak wykorzystał rzut karny po faulu na Jakubie Przebierale, a kropkę nad i postawił Bartosz Zaranek. Napastnik wykończył zespołową akcję swojej drużyny.

- Dobrze zrealizowaliśmy założenia, które od jakiegoś czasu nam towarzyszą. Cieszę się, że miałem do dyspozycji wszystkich zawodników po tej przerwie reprezentacyjnej, z wielu stron dostajemy sygnały od chłopaków, że praca idzie w dobrym kierunku i się rozwijają. Nad błędami będziemy się pochylać i je korygować, a nad mocnymi pracować jeszcze mocniej pracować. Ten mecz toczył się w niezłym tempie, ale raczej bez strefy średniej, więc albo jeden albo drugi zespół bardzo szybko przenosił swoje działania na połowę przeciwnika. Okazji do strzelenia goli mieliśmy jeszcze kilka, skutecznie też broniliśmy swojego pola karnego. Wynik jest budujący i robi wrażenie, lecz bardziej nas cieszą trzy punkty zdobyte na bazie pracy, którą wykonujemy na co dzień – mówi trener Bartosz Bochiński.

Lech Poznań U-19 – Stal Rzeszów U-19 5:0 (3:0)

Bramki: Prajsnar (14.), Falkiewicz (24.), Delikat (43.), Szymczak (70.), Zaranek (90.)
Lech Poznań U-19: Wojciech Zborek – Damian Sokołowski, Jakub Falkiewicz, Matsvei Bakhno, Filip Zaczek (73. Filip Tokar) – Patryk Prajsnar, Karol Delikat (65. Jakub Przebierała), Artur Ławrynowicz (85. Jakub Krawiec) – Jakub Kendzia, Wojciech Szymczak (73. Bartosz Zaranek), Igor Draszczyk (65. Kajetan Nowak)