2012-04-03 00:00 Marek Dłużniewski

Grali wypożyczeni lechici

O tym, że każda seria kiedyś się kończy przekonali się w miniony weekend piłkarze Lecha przebywający na wypożyczeniach w klubach T-Mobile Ekstraklasy. Lechia Gdańsk, której barw broni Jakub Wilk odniosła pierwsze od ośmiu meczów zwycięstwo. Z kolei kielecka Korona, dla której gra Jacek Kiełb przegrała po raz pierwszy od sześciu spotkań.

Gdańszczanie przełamali się w Bełchatowie, gdzie zwyciężyli 3:1, a Wilk w tym spotkaniu grał od pierwszej do ostatniej minuty. "Ryba" na boisku w Zabrzu, gdzie jego Korona przegrała z Górnikiem 0:2, pojawił się w 65 minucie spotkania.

Premierowy i od razu rozegrany w pełnym wymiarze czasowym mecz na boiskach pierwszej ligi zaliczył w niedzielę Michał Jakóbowski. Filigranowemu skrzydłowemu po debiucie towarzyszyć muszą jednak mieszane uczucia. Wprawdzie udało mu się zdobyć gola dla Zielonych, jednak poznaniacy przegrali na Bułgarskiej z Sandecją Nowy Sącz 1:2. W drużynie prowadzonej przez Jarosława Araszkiewicza przez całą drugą połowę występował Bartosz Bereszyński. W innym meczu zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej Flota Świnoujście zremisowała na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 2:2. Pełne 90 minut w drużynie Floty rozegrał Radosław Jasiński, który został też ukarany żółtą kartką.

Dwóch lechitów pojawiło się na boisku w Głogowie gdzie w meczu grupy zachodniej drugiej ligi Chrobry podejmował Bałtyk Gdynia. W drużynie znad morza, która po remisie 1:1 wywalczyła pierwszy w tym roku punkt, zagrali Igor Jurga i Miłosz Filipiak. Jurga został zmieniony tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, zaś Filipiak na placu gry zameldował się w 67 minucie. Nawet remisu nie udało się wywalczyć Elanie Toruń, która u siebie przegrała z Ruchem Zdzieszowice 0:1. W gospodarzy do 84 minuty występował Adam Gajda. Pogromem Rakowa zakończyła się wizyta w Częstochowie Nielby Wągrowiec. Drużyna z Wielkopolski wygrała 4:0, a w jej barwach pełne 90 minut rozegrali Błażej Cyfert i Tomasz Mikołajczak, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Trzy punkty do swojego dorobku dopisać może także Calisia, która pokonała u siebie MKS Kluczbork 1:0. W zespole z Kalisza zagrał Tomasz Kowalczuk, który na boisku pojawił się dopiero w ostatniej minucie meczu. W większym wymiarze czasowym swoje umiejętności mógł zaprezentować Mateusz Olszak występujący w Puszczy Niepołomice. W spotkaniu grupy wschodniej drugiej ligi, w którym Puszcza podejmowała Okocimski KS Brzesko, 19-letni zawodnik grał do 69 minuty meczu, ale jego zespół przegrał 0:1.

W grupie pomorsko-zachodniopomorskiej trzeciej ligi Drawa Drawsko Pomorskie zremisowała na wyjeździe z Dębem Dębno 1:1. W drużynie gości pierwszą połowę rozegrał Bartosz Tatarczuk. Z kolei w grupie mazowieckiej (południe) czwartej ligi piąte z rzędu zwycięstwo odniosła Energia Kozienice-Janików, która na własnym boisku pokonała Naprzód Zielonki 3:0. Całe spotkanie w drużynie Energii zaliczył Patryk Walasek.