2013-04-16 00:00 Marek Dłużniewski

Grali wypożyczeni lechici

W weekendowej serii spotkań na boiskach T-Mobile Ekstraklasy, jej zaplecza oraz II i III ligi pojawiło się 12 piłkarzy wypożyczonych z Lecha Poznań. Trzem z nich udało się wpisać na listę strzelców.

Najwięcej indywidualnych powodów do radości miał Jacek Kiełb. Wprawdzie jego Polonia Warszawa tylko zremisowała u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:2, ale "Ryba", który na placu gry spędził 76 minut, miał swój udział przy obu golach dla Czarnych Koszul. Pierwszego z nich strzelił sam, natomiast drugi padł po niefortunnej interwencji Mariana Kelemena, która jednak nastąpiła po uderzeniu Kiełba.

Ze zwycięstwa cieszyć nie mógł się także żaden z 4 lechitów, którzy zagrali w meczach I ligi. Całe spotkanie w barwach bydgoskiego Zawiszy rozegrał Kamil Drygas, a jego zespół przegrał w Katowicach z GKS-em 0:1. W takich samych rozmiarach u siebie uległa Olimpii Grudziądz Warta Poznań. W ekipie Zielonych od pierwszej do ostatniej minuty występował Adam Gajda, zaś do 68 minuty na boisku przebywał Michał Jakóbowski. Przed porażką 0:1 Arki Gdynia nie uchronił Jakub Miszczuk, który bronił jej bramki przez 90 minut meczu z liderem z Niecieczy.

Punktowali za to piłkarze Kolejorza grający w grupie zachodniej II ligi. Pełną pulę zgarnęła Chojniczanka Chojnice, która w Częstochowie pokonała Raków 2:1. Zwycięską bramkę strzelił Tomasz Mikołajczak, który w ciągu 84 minut gry zdążył obejrzeć także żółtą kartkę. W pełnym wymiarze czasu zagrali lechici występujący w Jarocie Jarocin: Karol Szymański, Miłosz Filipiak i Bartłomiej Olejniczak. W wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów ich zespół zremisował 1:1. Bramkę dla Jaroty strzelił Olejniczak, a Filipiak w tym spotkaniu został ukarany żółtą kartką. Taką samą karę indywidualną ma na koncie Adrian Cieślak, który występował w pierwszej części starcia w Bytowie, gdzie jego KS-Polkowice pokonał Bytovię 2:1.

Zwycięstwo w swoim pierwszym w tym roku meczu w grupie łódzko-mazowieckiej III ligi odniósł WKS Wieluń, który u siebie pokonał Orła Wierzbica 3:0. W drużynie gospodarzy do 82 minuty grał Paweł Baraniak. Całe spotkanie w bramce Gwardii Koszalin zaliczył za to Marcin Matysiak. Jego drużyna zremisowała na wyjeździe z Chemikiem Police w meczu grupy pomorsko-zachodniopomorskiej.