Zbigniew Gut urodził się 17 kwietnia 1949 w Wymiarkach. Karierę piłkarską rozpoczynał w lokalnym zespole Iskra Wymiarki, potem reprezentował barwy Promienia Żary. Do Odry Opole, w której spędził sześć lat, przeszedł w 1968 roku. Jeszcze jako zawodnik tego klubu zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu Igrzysk Olimpijskich w 1972 w Monachium, wygranym 2:1 z NRD. Gut przyczynił się do zdobycia złotego medalu przez drużynę Kazimierza Górskiego. Zawodnik, grający najczęściej na pozycji obrońcy, do Lecha przeszedł w 1974. W tym samym roku wziął udział w Mundialu w RFN, na którym razem z reprezentacją Polski zajął trzecie miejsce. W Kolejorzu w latach 1974-79 wystąpił w sumie w 80 meczach Ekstraklasy. Potem przeniósł się do Francji, gdzie reprezentował takie zespoły jak Paris FC, Stade Francais, Red Star Paryż i Saint-Jean de Maurienne. Gut po zakończeniu kariery pozostał za granicą. Odszedł 27 marca 2010 w Saint-Jean de Maurienne, gdzie odbył się jego pogrzeb.
Ryszard Bartkowiak był dawnym sponsorem Lecha i członkiem jego władz. Przez całe życie, aż do ostatnich chwil wielki kibic Kolejorza. Bliski przyjaciel wielu zawodników. Jego zasługą był powrót do Poznania, po dwuletniej grze w Legii, Mirosława Okońskiego. Już w latach 50 jako jeden z pierwszych jeździł na wyjazdy ukochanej drużyny. Zmarł 14 maja 2010 roku w wieku 71 lat.
Henryk Czapczyk, członek słynnego tercetu A-B-C, urodził się 27 sierpnia 1922 roku w Poznaniu. Pierwsze treningi odbywał w klubie HCP Poznań w latach 1935-39. Po wybuchu II Wojny Światowej został żołnierzem Armii Krajowej, w powstaniu warszawskim dowodząc oddziałem szturmowym. Po upadku powstania został jeńcem wojennym. Po wojnie rozpoczął studia ekonomiczne w Antwerpii, jednak zdecydował się na powrót do Polski w 1946. Wznowił karierę piłkarską, stając się zawodnikiem poznańskiej Warty. Z zespołem tym świętował jako kapitan zdobycie mistrzostwa i wicemistrzostwa Polski. W 1949 roku Czapczyk nieoczekiwanie przeszedł do lokalnego rywala Warty, Lecha Poznań. Na Dębcu występował przez pierwsze dwa lata w napadzie wspólnie z Teodorem Aniołą i Edmundem Białasem, tworząc wspomniane trio A-B-C. Czapczyk grał w Lechu do kwietnia 1953, przez wszystkie te lata będąc jednym z najważniejszych ogniw drużyny. Karierę zakończył w wieku 31 lat, jednak wciąż był związany z Lechem, prowadząc go jako trener 75 razy, a później współpracując z klubem jako rzecznik prasowy i kronikarz. Henryk Czapczyk zmarł 30 sierpnia 2010 w Poznaniu w wieku 88 lat.
Zapisz się do newslettera