2015-12-06 00:00 Karol Szumlicz, fot. Adam Ciereszko

Lech Cup 2015: zapis relacji live (dzień 2)

Witamy z hali Arena, gdzie odbywa się kolejna edycja Lech Cup! W tym roku w Poznaniu rywalizować będzie wiele drużyn z europejskiego topu - Liverpool FC, Anderlecht, Cheslea, Juventus czy Bayern Monachium

WYNIKI I TERMINARZ | ODŚWIEŻ RELACJĘ

PLAN TRANSMISJI LECH CUP NA ANTENIE LECH TV:
SOBOTA: 09:00 - 11:20 - Internet (8 meczów) 11:20 - 13:00 Internet + LECH TV (5 meczów) 13:00 - 13:20 - PRZERWA W TRANSMISJI 13:20 - 14:16 - Internet + LECH TV (3 mecze) 14:19 - 14:34 - Internet (1 mecz) 14:37 - 15:30 - Internet + LECH TV (3 mecze) 15:35 - 15:40 - Freestyle Football Show 15:40 - 16:00 - PRZERWA W TRANSMISJI 16.00 - 17.09 - Internet + LECH TV (4 mecze)
NIEDZIELA: 9:00 - 14:00 - Internet (16 meczów fazy pucharowej) 14:00 - 16:30 - Internet + LECH TV (5 meczów, w tym finał od 15:50)

Transmisja tekstowa

16:24

HERTHA BERLIN - JUVENTUS TURYN 5:2

Kade (2), Gunduz (2), Gechter - Ciampolillo (2)

12 sekund wystarczyło berlińczykom by prowadzić 1:0. Niespełna 90 do prowadzenia 2:0. Czy to już jest dominacja? Trzykrotny zwycięzca Lech Cup z impetem rozpoczął swój udział w finale turnieju i podciął nieco skrzydła młodzieńcom z Juventusu. Pierwsza część spotkania zakońćzyła się prowadzeniem 3:0, które ustalił Teoman Gunduz. Po upływie półtorej minuty drugiej połowy było już 4:0, a w roli głównej znów wystąpił Gunduz. Na 2 minuty przed zakończeniem finału widzowie zgromadzeni w Arenie zobaczyli piątą bramkę zdobytą przez Herthę. Chwilę później wszyscy pewnie myśleli już o tym, że Giuseppe Ciampolillo zdobywa gola honorowego, jednak po upływie kilku sekund ponownie pokonał niemieckiego bramkarza. Mecz finałowy kończy się pewnym zwycięstwem Herthy, która trzeci raz z rzędu i czwarty w historii zdobywa Puchar Lecha.

15:53

BAYERN MONACHIUM - RSC ANDERLECHT 0:2

Kloss (s), El Khannouss

Bardzo wyrównany pojedynek o 3. miejsce w Lech Cup. Nie brakowało walki, pojedynków 1 na 1 i imponujących bramkarskich interwencji. O poziomie rywalizacji niech świadczy, że utrzymujący się przez większą część spotkania wynik to 1:0, po golu samobójczym Klossa. Dopiero na 10 sekund przed syreną ustalił go El Khannouss.

15:27

SPORTING LIZBONA - LECH POZNAŃ 2:2 (karne 2:0)

Marques, Monteiro - Sommerfeld (2)

Pierwszy atak Portugalczyków nadszedł już w 10 sekundzie. Poprzeczka! "My chcemy gola!" - ryknęli kibice zgromadzeni wokół Klimy. Warto dodać, że uczestniczyli w szkole dopingu. Taaaaaak! Kacper Sommerfeld otworzył wynik meczu, a radości nie kryli bez ustanku śpiewający sympatycy Kolejorza. Wynik uległ zmianie dopiero w drugiej połowie po strzale Marquesa. Po kilku minutach goście prowadzili już 2:1, ale minutę później ponownie trafił Sommerfeld. Do końća meczu wynik się nie zmienił, a o podziale miejsc zadecydowały rzuty karne. Młodym lechitom na drodze stanął bramkarz gości, który fantastycznie interweniował przy obu strzałąach poznaniaków. 5. miejsce dla Sportingu, Lech kończy na 6. lokacie.

14:56

FC BASEL - CHELSEA FC 1:2

Wyden - Soglo (2)

Pierwsza połowa bez bramek, ale nie bez historii. Piłka kilkukrotnie odbijała się od słupków i poprzeczek lub nieznacznie mijała bramkę. Na otwarcie drugiej części starcia po indywidualnej akcji trafił Soglo i... po chwili poprawił na 2:0. "Ma pokrętło" - można było usłyszeć na trybunach. Odpowiedź FC Basel nadeszła na nieco ponad 3 minuty przed końcem spotkania. Honorowego gola odnotował Mischa Wyden. 7. miejsce dla Chelsea FC. Helweci kończą Lech Cup na 8. lokacie.

14:30

FOOTBALL ACADEMY - LIVERPOOL FC 4:4 (karne 2:3)

Rozpoczęliśmy spotkania w ostatecznej fazie turnieju. W regulaminowym czasie gry meczu o 9. miejsce żadna z drużyn nie była w stanie dłużej utrzymać prowadzenia. Rzutem na taśmę ze stanu 4:3 dla zespołu z Anfield Road wyrównali piłkarze FA. Seria rzutów karnych - mawiają, że zawsze loteria - wypełniła Arenę emocjami. Mniej błędów popełniali The Reds i to oni ostatecznie zajęli 9. miejsce w Lech Cup.

13:44

FC BASEL - FOOTBALL ACADEMY 1:0

Wojtasik

Do spotkania zarówno reprezentacja FA jak i FC Basel podeszły ze świadomością, że kilkadziesiąt minut później ponownie staną naprzeciw siebie. Wynik ostatniego meczu Ligi Europy decydował o tym, która drużyna zajmie ostatnie, a która przedostatnie miejsce w grupie. Na pierwszą i jedyną bramkę czekaliśmy ponad 8 minut, a jej zdobywcą został Paweł Wojtasik.

13:27

JUVENTUS - SPORTING 3:3

Hasa, Le Donne, Constanza - Gomes, Travassos, Carvalho

Ostatni mecz fazy Ligi Mistrzów miał dać awans Juventusowi awans do finału Lech Cup. Młodym Włochom miał wystarczyć do tego remis, jednak już w pierwszych sekundach stracili bramkę. Po kilku minutach odzyskali kontrolę i było już 2:1. Portugalczycy ze Sportingu nie ustępowali jednak do samego końca, padły jeszcze trzy bramki, a mecz zakończył się wynikiem 3:3. Nerówka Starej Damy - na szczęście dla tego zespołu - trwała tylko kilka sekund.

13:09

CHELSEA LONDYN - LIVERPOOL 3:2

Lewis Hall, Lewis Hall, Emran Soglo - Levi Welsh, Ethan Ennis

Kolejny bardzo dobry mecz Lewisa Halla. Zawodnik Chelsea zdobył dwie kolejne bramki w turnieju, który jest z ośmioma golami liderem klasyfikacji strzelców. Pomógł on w zwycięstwie Chelsea, która w angielskim meczu na Lech Cup wygrała 3:2 z Liverpoolem.

HERTHA BERLIN - BAYERN MONACHIUM 4:1

Bramki: Lukas Ulrich, Teoman Gunduz, Joel Kiala da Silva, Teoman Gunduz - Marius Worl

12:51

Hertha po raz trzeci z rzędu w finale Lech Cup! Zespół z Berlina wygrał dwie poprzednie edycje turnieju i tym razem jest faworytem do zwycięstwa. Potwierdził to w meczu z Bayernem Monachium. Od początku Berlińczycy przeważali, grali efektownie i zasłużenie wygrali 4:1.

LECH POZNAŃ - FOOTBALL ACADEMY 1:0

Bramki: Maksymilian Walczak

12:34
Kolejorz zagra o 5. miejsce w turnieju Lech Cup! W decydującym o zwycięstwie w grupie Ligi Europy spotkaniu podopieczni Karola Bartkowiaka wygrali z Football Academy po bramce Maksymiliana Walczaka. Mecz o 14:50 w Arenie! Zapraszamy. Teraz niemiecki pojedynek: Hertha - Bayern.

SPORTING LIZBONA - ANDERLECHT BRUKSELA 0:4

Bramki: Bilal El Khannouss, Mario Stroeykens, Maxim Kireev, Noah Sadiki

12:14
Wysokie i przekonujące zwycięstwo Belgów. Od początku spotkania Anderlecht przeważał i choć Sporting miał swoje okazje do zdobycia bramki, to bardzo dobrze dysponowany w bramce rywali był bramkarz Anderlechtu. Ten do ostatniego gwizdka atakował i ostatecznie wygrał aż czterema bramkami. To najwyższe zwycięstwo w niedzielnych zmaganiach. Za chwilę Kolejorz zagra z Football Academy.

FC BASEL - CHELSEA LONDYN 2:3

Bramki: Shaan Ozmen, Liam Chipperfield - Roshaun Mathurin, Emran Songlo, Emran Songlo

11:58
Szwajcarzy na początku meczu byli w niemałych tarapatch. Chelsea prowadziło grę, strzelało, ale nie potrafiło zdobyć bramki. Bramkarz FC Basel bronił jak w transie, ale w końcu musiał skapitulować. Świetną akcję przeprowadził Roshaun Mathurin, którzy przerzucił piłkę nad rywalem, minął dwóch kolejnych i uderzył na bramkę. Kiedy wydawało się, że Anglicy wygrają, FC Basel doprowadziło do wyrównania. Na dwie minuty przed końcem Szwajcarzy wyszli na prowadzenie. Tego jednak nie udało się im utrzymać. Emran Songlo w kilkanaście sekund zdobył dwie bramki i Chelsea wygrało 3:2! Za chwilę Anderlecht - Sporting.

JUVENTUS TURYN - BAYERN MONACHIUM 3:2

Bramki: Luis Hasa, Leonardo Marangoni, Giuseppe Ciampolillo - Aleksander Pavlovic, Yusuf Kabadayi

11:39
Bayern Monachium dwa razy wychodził na prowadzenie w meczu z Juventusem, ale Włosi w obu przypadkach doprowadzili do remisu. W decydującym momencie lepsi okazali się młodzi zawodnicy Juventusu, którzy bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli... 9 sekund przed końcem spotkania. Teraz Chelsea - FC Basel.

LECH POZNAŃ - LIVERPOOL 5:3

Bramki: Antoni Przybylski, Kacper Sommerfeld, Antoni Przybylski, Jakub Złoch, Maksymilian Walczak - Ada Caddick, Oakley Connonier, Ethan Ennis

11:23
Bardzo udany mecz Kolejorza! Zespół Karola Bartkowiaka po 6 minutach prowadził już 3:0, ale potem stracił bramkę. To jednak nie zachwiało pewnością siebie młodych lechitów, którzy kontrolowali przebieg meczu i podwyższyli prowadzenie. Niebiesko-biali są coraz bliżej wygrania Ligi Europy i gry o piąte miejsce w turnieju Lech Cup. Z taką formą? Czemu nie! Teraz Bayern - Juventus.

ANDERLECHT BRUKSELA - HERTHA BERLIN 3:3

Bramki: Romeo Lavia, Romeo Lavia, Noah Sadiki - Teoman Gunduz,
Nikola Motika, Danijel Klajic

11:06
Świetny mecz! Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Hertha szybko objęł prowadzenie, ale po chwili Belgowie prowadzili już 2:1. Niemcy wyrównali, ale znów Anderlecht objął prowadzenie 3:2. Świetny mecz grał Romeo Lavia, który zdobył dwie bramki! To było jednak za mało na zespół z Berlina, który uderzeniem zzza pola karnego doprowadził do wyrównania. Wynik spotkania mógł się zmienić jeszcze kilka sekund przed końcem spotkania, bo Belgowie mieli rzut wolny, ale wykonali go źle i mecz zkończył się podziałem punktów. Pora na spotkanie Lecha. Kolejorz zagra z Liverpoolem.

CHELSEA LONDYN - FOOTBALL ACADEMY 3:1

Bramki: Hubert Schulz (sam), Charles Webster, Lewis Hall - Alan Matuszak

10:44
Football Academy podbudowane zwycięstwem z Liverpoolem szybko przystąpiło do strzelania, bo już po 30 sekundach prowadziło z innym angielskim zespołem, czyli Chelsea. To było jednak wszystko na co było ich stać. Londyńczycy szybko przystąpili do ataku i odwrócili losy meczu. Za chwilę Anderlecht - Hertha.

BAYERN MONACHIUM - SPORTING LIBONA 4:1

Bramki: Alexander Pavlovic, David Monteiro (sam), Luka Ludwig, Antonius von Gleichenstein - Luis Gomes

10:27
Wysokie zwycięstwo Bayernu, który już na początku spotkania objął prowadzenie. Portugalczycy wyrównali po 5. minutach gry i kto wie jakby potoczył sie ten mecz, gdyby nie słupek, który uratował Bayern przed stratą bramki. Po chwili Bayern podwyższył prowadzenie, ale do końca nie mógł być pewny zwycięstwa. Decydujące o nim bramki padły w ostatniej minucie spotkania.

FC BASEL - LECH POZNAŃ 0:0

10:11
Pierwszy bezbramkowy remis podczas Lech Cup. Drużynie prowadzonej przez trenera Karola Bartkowiaka nie udało się zdobyć bramki. W pierwszej cześci meczu mieli oni przewagę, później mieli dużo szczęścia, bo Szwajcarzy trafili w poprzeczkę. I to oni dłużej utrzymywali się przy piłce w ostatnich minutach spotkania, ale podobnie jak lechici nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Teraz mecz Sportingu Lizbona z Bayernem Monachium.

JUVENTUS TURYN - ANDERECHT BRUKSELA 2:0

Bramki: Giuseppe Ciampolillo, Luis Hasa

9:54
Pewne zwycięstwo Włochów. Już w 3. minucie objęli prowadzenie i choć zawodnicy Anderlechtu starali się i próbowali nie udało im się doprowadzić do remisu. Druga bramka jednak padła. Juventus, a dokładniej Luis Hasa wykorzystał błąd Belgów, którzy chcieli wybić piłkę spod własnej bramki i trafili prosto w Hasę, który uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie zespołu z Turynu. Za chwilę swój mecz rozegrają młodzi lechici. Ich rywalem FC Basel.

FOOTBALL ACADEMY - LIVERPOOL FC 2:1

Bramki: Miłosz Brzozowski, Paweł Wojtasik - Levi Welsh

9:33
Kolejne bardzo zacięte spotkanie w Arenie. Liverpool szybko objął prowadzeni za sprawą Leviego Welsha, ale z upływem czasu coraz większą przewagę mieli młodzi zawodnicy Football Academy. Na pięć minut przed końcem wyrównali stan mecz, a w ostatniej akcji spotkania strzelili decydującą o zwycięstwie bramkę. Teraz czas na następny mecz Anderlecht zagra z Juventusem.

9:10

Dzień finałowy Lech Cupa 2015 rozpoczęliśmy od zmagania portugalskiego Sportingu oraz Herthy Berlin. Po zaciętym spotkaniu zanotowaliśmy wynik remisowy. Przypominamy, że dzisiaj dzień pełen atrakcji na poznańskiej Arenie.

We foier hali spotkać będzie można świętego Mikołaja, napisać do niego nawet najdłuższy list i zamknąć w kopercie zaadresowanej do Laponii, najeść się krówek (tylko bez przesady!), a przy okazji spędzić czas w strefie dla najmłodszych przygotowanej przez Dąbex i Niku Bowling.

Jeśli szukasz relaksu, proponujemy mini siłownię lub strefę gier komputerowych Poznań Game Festival 2015. Trochę wytężonej aktywności fizycznej jeszcze nikomu nie zaszkodziło, zapraszamy do strefy Niku Bowling, gdzie znajdzie się ponadto wiele atrakcji dla najmłodszych (więcej o tym poniżej).

Swój punkt w Arenie będzie miała też akcja prowadzona wspólnie przez Kolejorza i SKLP. Chcemy, by o Powstaniu Wielkopolskim wiedziało każde dziecko i każdy dorosły w kraju. Jak to robimy? Przede wszystkim w internecie, choć i w weekend przygotowaliśmy sporo ciekawostek.

Trybuny poznańskiej hali widowiskowo-sportowej wypełniają się zwłaszcza podczas meczów Kolejorza. Nikogo to nie dziwi, tak samo będzie zresztą i tym razem. Trwa zabawa #StadionNaszychMarzeń, uczniowie będą rywalizowali o najlepszą oprawę przygotowaną na turniej. Punkt kulminacyjny to godzina 14:00 w niedzielę. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj >>>